21 Aralık 2011 Çarşamba

“İyi Dersler Şoför Amca” adlı sosyal sorumluluk projesi ile ilk ödülümüzü aldık


Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından 9 Aralık 2011 tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri” etkinliğinde, Michelin Türkiye olarak “İyi Dersler Şoför Amca” projesi ile üçüncü olduk.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (TKSSD) tarafından düzenlenen "KSS Çözümleri Pazaryeri" etkinliği bu yıl “İşletme 2023; Cumhuriyetin 100. Yılında Kurumsal Sosyal Sorumluluk” başlığı ile 9 Aralık 2011 tarihinde Kadir Has Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. 

Türkiye’de ilk 500 içinde yer alan şirketler; 2010-2011 döneminde sosyal sorumluluk uygulamalarını nasıl şekillendirdikleri ve iş süreçlerine nasıl dâhil ettikleri konusunda değerlendirildi. Bu değerlendirmeler sonucunda, 21 şirketin KSS uygulaması, 2011 KSS Pazaryeri’nde sergilenmeye ve ödül kapsamında değerlendirilmeye layık görüldü.

Responsibility Europe (Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği) ulusal ortakları ve kurumsal sosyal sorumluluk uzmanlarından oluşan değerlendirme kurulu tarafından incelenen KSS çözümleri jüri ödüllerine layık görüldü. Michelin Türkiye, “İyi Dersler Şoför Amca” projesi ile, beceri ve yetkinlik geliştirme konusundaki yetkinliği ile üçüncülük ödülü kazandı.

Michelin Türkiye Pazarlama ve iletişim Direktörü Sertan Akçagöz, alınan ödülle ilgili olarak; “Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin üç yıldır düzenlediği bu etkinlikte ödül almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Mutluluğumuzu artıran en büyük unsur; uzun bir araştırma sürecinden sonra, “İyi Dersler Şoför Amca” projesinin basın toplantısını yaptığımız gün bu ödüle layık görülmemiz oldu. MEB ile işbirliği içinde hayata geçirdiğimiz “İyi Dersler Şoför Amca” sosyal sorumluluk projesi ile servis şoförlerinin eğitimlerine yeni standartlar getirmeyi hedefliyoruz.” dedi.“İyi Dersler Şoför Amca” projesi
Michelin Türkiye olarak, “İyi Dersler Şoför Amca” sosyal sorumluluk projesi ile, 2012 yılında 25 il ve 275 ilçede 13 binin üstünde servis şoförünü güvenli sürüş konusunda bilinçlendireceğiz.. Sürücülere, servislerde zamanlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri çocuklara davranışlarıyla doğru rol model olmalarını sağlayabilmek üzere “İletişim ve Davranış” eğitimleri ile acil durumlarda müdahale etmelerine yardımcı olacak “İlkyardım” eğitimleri de verilecek.
Okulu bulunmayan, nüfusu az ve dağınık yerleşim birimlerindeki ilköğretim çağına gelmiş çocuklara eğitim olanağının sağlanması amacıyla çevre bölgelerdeki okullara ulaşmasını sağlayan “Taşımalı İlköğretim Uygulaması”,  2011-2012 öğretim yılı verilerine göre Türkiye genelinde toplam 80 il’de, 875 ilçeye bağlı 37 bin 622 yerleşim yerinde uygulanıyor. Taşımalı ilköğretim servis uygulamasında, 47 bin 353 şoför tarafından 720 bin öğrencinin okullarına ulaşımı sağlanıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder