14 Ocak 2010 Perşembe

Kış lastiğinde kritik değer 7 C°

Soğuk hava koşullarında daha güvenli seyahat için hayati önem taşıyan kış lastiklerine geçiş 7C°’de başlıyor. Bu kapsamda yeni bir bilinçlendirme kampanyası başlatan Michelin, sürücülere www.yedidereceninaltinda.com sitesinden sesleniyor.Kış lastiklerine geçiş zamanı konusunda hala tereddüt yaşayan tüketiciler, artık kış lastikleri konusunda tüm cevapları bulabilecekleri bir internet sitesine kavuştular. Kış lastikleriyle ilgili olarak tüketicileri doğru bilgilerle donatmayı amaçlayan Michelin, kış lastiklerinin sadece karlı ve yağışlı soğuk günlerde değil, hava sıcaklığının 7C°’nin altına düşmesiyle birlikte kullanılması gerektiğini vurguluyor. Michelin, kış lastikleriyle ilgili doğru bilinen yanlışlar konusunda sürücülerin bilinçlenmesi için www.yedidereceninaltinda.com sitesini faaliyete geçirdi. Tüketiciler, kış lastikleri konusunda merak ettikleri tüm soruların cevabını bu sitede bulabiliyor.

Michelin’in Ödüllü Yarışması Sonuçlandı...

Michelin’in kış lastiklerine yönelik internet sitesinde ayrıca bir de yarışma gerçekleştirildi. 01 Kasım-15 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışma ile tüketicilere “Neden kış lastiği kullanmalıyım” başlığı altında 7 soru soruldu. Yarışma şeklinde hazırlanan bu interaktif bilgilendirme sayesinde, kışın kullanım koşulları hakkında doğru bilinen yanlışlar tekrar hatırlatılıp, doğrulara dikkat çekildi.

Yarışma sonunda yapılacak çekilişle bir kişi 1 adet Sony Vaio Laptop, bir kişi Apple IPhone Cep Telefonu, bir kişi Philips LCD TV, bir kişi Sony Playstation, bir kişi Nintendo Oyun Konsolu, bir kişi Mio Moov Navigasyon Cihazı ve 20 kişi Apple IPOD Shuffle Müzikçalar kazandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder