10 Ağustos 2009 Pazartesi

Lastik Adam Sosyal Medyada Neler Yapıyor?

Sosyal medyayı çok sevdik :)

İnsanlarla daha iyi iletişim kurmak için bir süre önce sosyal medyayı kullanmaya başladık. Bu süreçte birçok insanla tanıştık ve iletişime geçtik. Hepsine çok teşekkür ediyoruz.

Sosyal medya serüvenimizi biraz anlatmak isterim. Sosyal ağ platformlarında yer alarak insanlarla iletişime geçmek çok heyecan verici bir durum. İnsanların herhangi bir sorusu olduğunda ya da eğlenceli bir anını paylaşmak istediğinde hiç çekinmeden bizimle iletişime geçmesi çok sevindirici. Bu yüzden sosyal medyayı sadece iletişime geçmek için değil, aynı zamanda Michelin Yeşil Lastikleri hakkında sorular soran bir yarışma yaparak daha eğlenceli hale getirmek istedik :)

İnsanlara her seferinde farklı bir sosyal ağdan sorular sorarak cevapları yine o sosyal ağlardan aldık ve böylece ortaya eğlenceli bir çalışma çıktı. Onlar da bu durumu sevdiler ve iletişimimiz çok daha fazla güçlendi.

Sosyal Medyada Neler Yaptım?

Öncelikle bir Facebook hesabına sahip oldum. İnsanlarla iletişime geçmek için Facebook gerçekten etkin bir yol oldu.

Facebook’ta sadece profil sahibi olarak insanlarla iletişime geçmedim, aynı zamanda bir grup açarak iletişimi güçlendirmek istedim. Michelin Yeşil Lastik isminde bir grup açarak, Energy Saver lastiklerimiz ile ilgili kampanyamız boyunca yaptıklarımızı anlattım. Fotoğraflar ve linkler paylaşarak grubumuza üye olanlarla etkileşimi sürekli hale getirmeye çalıştım.

Michelin Yeşil Lastikler grubunda insanlara Yeşil Lastikler’in ne anlama geldiğini ve çevreye pozitif etkilerini anlattım. Ayrıca daha önce de bahsettiğim yarışmanın bir ayağını da Michelin Yeşil Lastikler grubundan gerçekleştirdim.

Sorduğum soru kolaydı değil mi? :) Gruba katılan birçok insandan farklı yanıtlar aldım, herkese teşekkür ederim.

Yanıtları aldıktan sonra söz verdiğim gibi doğru yanıt veren 10 kişiyi belirledim ve sembolik, sürpriz armağanlarını kendilerine gönderdim.

İnsanlarla iletişime geçtiğim bir diğer sosyal ağ ise Twitter oldu.

Öncelikle güzel bir layout’a sahip oldum. İnsanlara Michelin hakkındaki gerçekleri anlattım. Bilmeyenleri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek benim görevim :)

İnsanlara Michelin ve Yeşil Lastikler hakkında bilgiler vermek ve bundan öte çevre konusunda bilinçlenmelerini sağlamak öncelikli hedefim oldu. İnsanları bilgilendirmenin yanı sıra aynı yarışmayı Twitter üzerinden de gerçekleştirdim. Yine takipçilerimizin çok zorlanmayacağı bir soru sorarak onlardan cevaplar aldım.

Doğru cevapları alıp kazananları da duyurmayı ihmal etmedim tabii :) Daha sonra kazananların hepsiyle teker teker iletişime geçip adres bilgilerini istedim ve sürpriz hediyemizi beklemelerini söyledim.

Sosyal ağlardaki maceramın bir diğer ayağı da FriendFeed oldu.

FriendFeed gerçekten çok eğlenceli. Burdan insanlarla iletişime geçmek hem çok sevindirici hem de çok heyecanlı. Michelin hakkında bilgiler vermek dışında yarışmamızı FriendFeed üzerinden de yaptım.

Gördüğünüz gibi katılım çok yüksek oldu :) Doğru cevabı en hızlı şekilde verenleri belirledim ve hediyelerimizi gönderdim. Hediyeleri kazananlara ne olduğunu söylemedim. Talihlilerimiz ne kazandıklarını sembolik hediyemiz ellerine geçince öğrenebildi :)

Lastik Adam (Bibendum) oyuncağını kazanan talihlilerimiz bu mutluluklarını yine sosyal ağlar üzerinden paylaştılar, beni de mutlu ettiler :)

Tüm ödül kazanan arkadaşlarımızı tekrar tebrik ederim. Benimle bu kadar ilgilendikleri için ise ayrıca teşekkür ederim.

Yarışmayı yaparken aynı zamanda onları bilgilendirmeyi ihmal de etmedim :) Michelin ve Yeşil Lastikler hakkında bilgiler verdim. Aynı zaman çevre konusunda bilinçlenmelerini sağlayarak bu konuda önlemler almalarını tavsiye ettim.

Sosyal medyadaki serüvenimiz bitmedi. Bana Facebook’tan, FriendFeed’den ve Twitter’dan ulaşabilir, hakkımda bilgi edinebilirsiniz. Bir şey sormak isterseniz lütfen çekinmeyin... Yardımcı olmak için elimden geleni yaparım ;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder